Diş life

ORAL DİAGNOZ VE RADYOLOJİ

Oral Diagnoz ve Radyoloji” bölümünde; ağız içinin muayenesi ve röntgenler aracılığı ile detaylı olarak incelenmesi sonrasında teşhis konulması işlemleri gerçekleştirilir.
Ağız içi rahatsızlıklarının nedeninin tespit edilmesinin yanı sıra ileride ortaya çıkabilecek hastalıklar için de ön teşhis işlemleri gerçekleştirilir. Erken teşhis ile koruyu ve önleyici tedaviler ile sorunların en aza indirgenmesi amaçlanır.

PANOROMİK RÖNTGEN

Panoramik röntgen, çenelerin, tüm dişlerin, çene ve dişlerdeki bir çok rahatsızlığın tek bir filmde görülmesini sağlayan röntgen filmleridir.
Panoramik röntgen neden gereklidir?

  • Panoramik röntgen, çene ve dişlerde gözle görülemeyen çürük, kist ve tümör gibi oluşumların teşhisinde gereklidir.

  • Tedavi planlamasının daha hızlı ve eksiksiz biçimde yapılmasına yardımcı röntgen filmleridir.


  • Çene ve dişlerle ilgili operasyonlardan önce hekimin görmesi gereken bir röntgendir. Çünkü bu röntgenler tedavi uygulanacak alanı geniş bir şekilde gösterir ve operasyonun başarısını arttırır.

PERİAPİKAL RÖNTGEN

Periapikal film ile bir veya birkaç diş ve çevre dokuları ile dişlerin etrafındaki alveol kemiği izlenebilir. Diş çürüğü, diş kökü enfeksiyonu, periodontal kemik kayıpları, sekonder çürükler vb. periapikal film ile görüntülenebilir.

Radyovizyografi Görüntüleme ve Tanı Sistemi (RVG)

Bu cihazla muayenehanelerdeki klasik röntgen çekimleri nerdeyse tarihe karışmıştır. Röntgen çekimlerinden sonra filmin banyosu için hekimin uğraşmasına hastanın uzun sürelerde beklemesine gerek kalmaz. Özellikle kanal boyu hesaplamaları ve kanal tedavisinde sağladığı faydalar çok fazladır. Film çekiminden yaklaşık 3 saniye sonra hem hekim hem de hasta dişinin röntgenini bilgisayar ekranında görebilmektedir. Diğer bir avantajı da alınan radyasyonun daha az olmasıdır.

AĞIZ İÇİ KAMERASI

Ağız içi kamera ile diş muayenesi sırasında, ağızdaki tüm diş taşlarını, çürükleri, eski dolguları ve kron-köprü restorasyonlarını ekrandan görüp tedavi kararınızı diş hekiminiz ile birlikte verebilirsiniz. Ayrıca tedavi öncesi ve sonrası ağız içi görüntünüz arasındaki fark ekrandan size gösterilebiliyor. Dijital röntgen sistemi ile bilgisayar ekranında röntgen görüntüsünü anında görebilirsiniz. Böylece tedavileriniz daha güvenli ve süratli yapılabilmekte, röntgenleriniz hasta kayıt programımızda tutulmaktadır.

Online Randevu

Randevularınızı (0212)5476000 numaralı telefondan ya da online randevu sistemimiz üzerinden alabilirsiniz. Belirttiğiniz tarihden 1 gün önce aranarak randevunuz konusunda karşılıklı teyitleşme yapılır.

Adres:

Gökalp Mah. Prof. Dr. Maummer Aksoy Cad. No: 23/A Zeytinburnu, Istanbul